respectmaja.wgz.cz

NightWork

Články

Nightwork by se měli vysypat do sajrajtu

Toto je u kluků velmi oblíbená recenze na jejich skupinu.

Je ohromující, jak neuvěřitelnou ztrátou soudnosti mohou trpět lidé, kteří se pohybují v mediálním prostředí.
 
Další kandidát na nejhorší českou desku vydá za několik dílů šťavnaté celebrity reality show. Skupinu Nightwork tvoří syn skladatele Ondřeje Soukupa František, herci Jakub Prachař a Vojtěch Dyk a několik (naštěstí) neznámých lidí.
 
Jejich hudební nahota není nic, s čím byste se chtěli setkat, a to i když jste diagnostikovaný voyeur. Debutové CD Respectmaja vás donutí přemýšlet o genialitě Standy Dolínka – něco tak neuvěřitelně špatně složeného, zaranžovaného, zazpívaného, zahraného a neopravdového tu opravdu dlouho nebylo.
 
Není sporu o tom, že František, který stojí za většinou hudby a produkcí, po svém otci nezdědil ani hudební sluch. Zpěváci a zpěvačka jsou většinu času pod tónem, což třeba v pasážích, kdy zpívají všichni najednou, prostě nemůžete neslyšet. Hudebně jde (v lepším případě) o plytké rádoby funky-disko, bez pochopení dekadentní esence diska.
 
Nightwork se berou velmi vážně – a to je na tom snad nejstrašlivější. Cheesy funky kytary, mluvené pasáže, které František Soukup v bookletu označuje jako rap – už si říkáte, že to nemůže být horší, když začne hrát podivná vokální předělávka Včelky Máji, která má být asi vtipná. Plus rýmy jako „chcíp – džíp“ nebo angličtina, ze kterou byste dnes neprošli snad ani do druháku na gymplu. Nakonec přesně tam to měla tahle „kapela“ zapíchnout a začít dělat něco pořádného. Třeba dojít s košem a vysypat se do sajrajtu.
Honza Vedral (Filter)
Žádné komentáře
 

Copyright © respectmaja.wgz.cz ° Stránka není oficiálním webem skupiny NightWork